Dnia 2023-10-23 16:15 na obiekcie Stadion ROSRRiT miało miejsce spotkanie między Pogoń Siedlce oraz Zagłębie Lubin II: końcowy wynik 2-1 W emocjonującym starciu drużyn Pogoń Siedlce i Zagłębie Lubin II, które odbyło się na Stadionie ROSRRiT, padł wynik 2-1 na korzyść gospodarzy. Pomimo prowadzenia gości 1-0 po pierwszej połowie, Pogoń zdołała odwrócić losy spotkania i zdobyć dwie bramki. Mecz odbył się w ramach 14. kolejki II Ligi - East, a jego arbitrem był D. Gawęcki.

II Liga - East: Pogoń Siedlce vs. Zagłębie Lubin II

W niedzielnym pojedynku 14. kolejki II Ligi - East na Stadionie ROSRRiT doszło do starcia pomiędzy drużynami Pogoni Siedlce i Zagłębia Lubin II. Spotkanie obfitowało w emocje i dynamiczną grę, której efektem był wynik 2-1 dla gospodarzy.

Od samego początku meczu obie drużyny zaprezentowały się z determinacją i chęcią zdobycia gola. Pomimo wyrównanej walki, to goście jako pierwsi wpisali się na listę strzelców. W 11. minucie P. Kusztal wykorzystał doskonałą akcję ofensywną i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Pogoni, ustalając wynik na 0-1.

Po stracie bramki gospodarze nie załamali się i kontynuowali swoje ataki. W drugiej połowie meczu ich wysiłek został nagrodzony. W 61. minucie T. Lewandowski wyrównał stan spotkania, bezbłędnie wykorzystując świetne podanie od swojego partnera z drużyny. Wynik 1-1 na tablicy wyników przywrócił wiarę w głęboką przemianę losów tego meczu.

Drużyna Pogoni nie zamierzała zadowolić się remisem i kontynuowała swoje ofensywne manewry. W 70. minucie D. Nowak okazał się bohaterem spotkania, gdy to jego strzał zaskoczył bramkarza Zagłębia Lubin II, zapewniając Siedlcom prowadzenie 2-1. To było zwycięskie trafienie, które zapewniło pełną radość kibicom Pogoni Siedlce.

Mecz dostarczył również sporo emocji w postaci kartek żółtych, które sędzia D. Gawęcki nie omieszkał wręczyć zawodnikom obu drużyn. W barwach gospodarzy żółtą kartkę zobaczyli: C. Bujalski w 30. minucie, P. Misiak w 51. minucie oraz D. Babor w 87. minucie. Natomiast w drużynie Zagłębia Lubin II żółte kartki otrzymali: D. Dudzinski w 86. minucie oraz F. Antkiewicz w ostatnich sekundach meczu, bo 90. minucie.

Mimo zażartej walki na boisku, nie padły żadne czerwone kartki, co cieszyło zarówno zawodników, jak i kibiców obu drużyn.

Mecz prowadzony był przez sędziego D. Gawęckiego, który bezproblemowo zarządzał grą i utrzymywał dyscyplinę na boisku.

Podsumowanie

Mecz pomiędzy Pogonią Siedlce a Zagłębiem Lubin II dostarczył kibicom mnóstwo emocji. Obie drużyny zaprezentowały się z dobrej strony, oferując widowiskową grę. Ostatecznie, to gospodarze cieszyli się z zwycięstwa, pokonując swojego rywala 2-1.

Wynik ten zapewnił Pogoni Siedlce kolejne trzy punkty, które są niezwykle cenne w walce o awans. Zagłębie Lubin II natomiast opuszcza Siedlce z gorzkim smakiem porażki, ale na pewno wróci do domu z determinacją i wiarą w kolejne wygrane.

Następne mecze dla Pogoni Siedlce to starcia z Chojniczanką Chojnice, Wisłą Puławy oraz ŁKS-em Łódź II. Z pewnością ekipa z Siedlec będzie chciała kontynuować dobrą passę i zdobywać kolejne punkty.

Zagłębie Lubin II z kolei zmierzy się z ŁKS-em Łódź II, Stalą Stalowa Wola oraz Stomilem Olsztyn. To dla nich kolejne szanse na poprawę wyników i udowodnienie swojej konkurencyjności w II Lidze - East.